Vantec DSH-M100U3 laptop dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A Black
Vantec DSH-M100U3. Connectivity technology: Wired, Host interface: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A. Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s, Copper ethernet cabling technology: 1000BASE-T. Product color: Black, Housing material: ABS synthetics. Windows operating systems supported: Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64,..., Mac operating systems supported: Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Width: 3.94" (100 mm), Depth: 2.36" (60 mm), Height: 0.669" (17 mm)
Manufacturer: Vantec
SKU: 4247005
Manufacturer part number: DSH-M100U3
- Support for latest Mac OS X and Windows OS
- Bundle with HDMI to DVI converter
Products specifications
Attribute name Attribute value
Interface adapters included DVI-I female - HDMI male
Width 3.94"
Depth 2.36"
Height 0.669"