StarTech.com RKCONSUV10 KVM cable Black 118.1" (3 m)
StarTech.com RKCONSUV10. Cable length: 118.1" (3 m), Keyboard port type: USB, Mouse port type: USB. Weight: 10.8 oz (307 g), Package width: 0.394" (10 mm), Package depth: 8.66" (220 mm). Master (outer) case width: 30.1" (765 mm), Master (outer) case length: 24.2" (615 mm), Master (outer) case height: 7.28" (185 mm)
Manufacturer: StarTech.com
SKU: 5600372
Manufacturer part number: RKCONSUV10
GTIN: 0065030881791
  • Get crystal-clear picture quality with support for HD resolutions up to 1920x1200 or 1080p
  • Accommodate variable rack configurations, with cables available in different lengths
Products specifications
Attribute name Attribute value
Master (outer) case length 24.2"
Master (outer) case width 30.1"
Master (outer) case height 7.28"
Weight 10.8 oz
Cable Length 118.1"
Maximum video resolution 1920 x 1200 pixels
Harmonized System (HS) code 84733080
Technical details
Product color Black
Sustainability certificates RoHS
Packaging data
Package width 0.394"
Package depth 8.66"
Package height 7.87"