Kramer Electronics CP-AOCH/60F-230 HDMI cable 2755.9" (70 m) HDMI Type A (Standard) Black
Kramer Electronics CP-AOCH/60F-230. Cable length: 2755.9" (70 m), Connector 1: HDMI Type A (Standard), Connector 1 gender: Male, Connector 2: HDMI Type A (Standard), Connector 2 gender: Male, Connector contacts plating: Gold, Data transfer rate: 18 Gbit/s, Audio Return Channel (ARC), Product color: Black
Manufacturer: Kramer Electronics
SKU: 6472907
Manufacturer part number: 97-04161230
GTIN: 7291063094256
  • Video Resolution — Up to 4K@60Hz (4:4:4).
  • Reduced EMI & RFI.
  • Thin Construction — 4.5mm diameter.
  • Reduced EMI & RFI.
Cable Type Round cable
Cable Length 2755.9"
RGB support 4:4:4
Bending radius (min) 0.787"
Design
Certification FCC
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 0 - 50 °C
Storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Weight & dimensions
Cable diameter 0.177"
Connector contacts plating Gold
Maximum refresh rate 60 Hz