Kramer Electronics C-MGM/MGM-15 VGA cable 180" (4.57 m) VGA (D-Sub) Black
Kramer Electronics C-MGM/MGM-15. Cable length: 180" (4.57 m), Connector 1: VGA (D-Sub), Connector 2: VGA (D-Sub). Cable diameter: 0.213" (5.4 mm)
Manufacturer: Kramer Electronics
SKU: 2966012
Manufacturer part number: 92-7201015
GTIN: 7290012155406
- Quality Construction — Constructed using micro coax conductors and outer diameter of 5.4mm (0.212in). The 15–pin HD connectors are specially designed with small profile to fit any high–density installation and all 15 pins are passed through the cable.
- All Pins Connected for DDC2 and EDID Support.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Material Copper
Cable Length 180"
Technical details
Product color Black
Weight & dimensions
Cable diameter 0.213"