Brother BMSLT402M printer label White
Brother BMSLT402M. Product color: White, Type: Continuous label, Print technology: Thermal transfer. Label width: 4.02" (10.2 cm), Size (imperial): 4", Maximum roll diameter: 5" (12.7 cm). Quantity per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Brother
SKU: 6439088
Manufacturer part number: BMSLT402M
GTIN: 0700908008428
Continuous vinyl white supply with a high-quality magnetic backing. With no glue or adhesive, this supply is quick to apply and remove for use elsewhere. Ideal for workplaces where permanent labels are not required, rack labels and maintenance notices on equipment. 4in wide, 5in outer diameter, 1in core, 25ft roll. For use with TD-4750TNWBCS and BMSLPR03 Black Resin Ribbon.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Maximum roll diameter 5"
Shape Rectangle
Type Continuous label
Label Width 4.02"
Technical details
Product color White
Weight & dimensions
Size (imperial) 4"
Features
Core diameter 1"