Brady M21-375-423 printer label White Self-adhesive printer label
Brady M21-375-423. Product color: White, Label type: Self-adhesive printer label, Material: Polyester. Label width: 252" (6.4 m), Label height: 0.375" (9.53 mm)
Manufacturer: Brady
SKU: 4990214
Manufacturer part number: M21-375-423
GTIN: 0662820899662
- Glossy white finish with permanent acrylic is thermal transfer printable
- Meets requirements of a halogen-free material per DIN VDE 0472 part 815
- All-in-one cartridge includes ribbon and label supply
Products specifications
Attribute name Attribute value
Label Width 252"
Material Polyester
Adhesive Type Permanent
Label Type Self-adhesive printer label
Adhesive Material Acrylic
Label Height 0.375"