Brady M21-125-C-342 printer label Black, White
Brady M21-125-C-342. Product color: Black, White, Material: Polyolefin, Print technology: Thermal transfer. Label diameter: 0.125" (3.17 mm), Label width: 0.235" (5.97 mm), Label height: 83.9" (2.13 m)
Manufacturer: Brady
SKU: 4489400
Manufacturer part number: M21-125-C-342
- Fade-resistant and smudge-proof for superior aesthetic appearance
- All-in-one cartridge includes label supply and R4300 Series ribbon
Products specifications
Attribute name Attribute value
Label Width 0.235"
Label Height 83.9"
Label diameter 0.125"
Material Polyolefin
Shape Rectangle
Finish type Matte
Number of rows 1
Ultraviolet (UV) resistant Yes
Weatherproof Yes
Technical details
Product color Black, White
Operational conditions
Operating temperature (T-T) -55 - 135 °C